N. Barbiero in G. Montesano na Evropsko prvenstvo

Ancona – Naš Noah Samuel Barbiero si je skupaj z krmarjem Matteom Mionijem iz SVBG na zadnji selekcijski regati razreda 420, priboril vozovnici tako za EP-open v Portorožu, ki bo prve dni julija, kot tudi za EP v kategoriji U19 v Grčiji, ki bo potekalo konec julija. Regata v Anconi je bila za Noaha in Mattea izredno naporna preizkušnja, saj sta fanta jadrala odlično, a dve sodniški diskvalifikaciji sta ju stali uvrstitve med prvih šest. Kljub temu sta se uspela zbrati in osredotočiti na druge plove. Na koncu sta po desetih plovih zasedla skupno 22. mesto in na skupni italijanski lestvici (ranking list) sta po treh regatah (Crotone, Gardsko jezero in Ancona) in seriji 32 plovov zaključila na odličnem skupnem 5. mestu v konkurenci več kot 100 jadralcev in na 3. mestu v konkurenci U19. Čestitke fantoma in njunemu trenerju Matjažu Antonazu!

Cagliari – Naš jadralec Giovanni Montesano si je na drugi izborni regati za svetovno in evropsko prvenstvo v razredu Optimist na Sardiniji z osmim mestom na skupni italijanski lestvici priboril vozovnico za evropsko prvenstvo, ki bo prve dni julija potekalo v Italiji, in sicer v kraju Marina di Carrara. Preostala naša optimista sta končala takole: Giulio Marassi je zasedel 36. mesto v zlati skupini, Leonard Peric pa je bil 40. v srebrni skupini. Čestitke fantom in trenerju Timoteju Rotu!

podobni post
GO TO BARCOLANA FROM SLOVENIJA 2024

Sobota, 12102024 Start ob 1000 v Portorožu, nagrajevanje ob 1700 v Hotelu NH v Trstu (Korzo Cavour 7) Prijave in informacije...

ITALIJANSKO PRVENSTVO V OLIMPIJSKIH RAZREDIH

V nedeljo 29 septembra se je na Sardiniji končalo italijansko prvenstvo v olimpijskih razredih (CICO) Naša članica in olimpijka Jana...